Published on www.brezen.cz (http://brezen.czi.cz)

Březen - měsíc internetu

By admin
Vytvořeno 2005-12-29 14:59

 
Nejznámější a nejrozsáhlejší projekt BMI sdružení vznikl se záměrem upozornit na obrovský význam internetu pro rozvoj ekonomiky i společnosti v době, kdy si to v České republice málokdo uvědomoval. První ročník se uskutečnil v roce 1998 a poslední – jedenáctý – v roce 2008.
 
Na vyhlášení projektu Březen - měsíc internetu reagovalo hned v prvním ročníku v roce 1998 kolem 120 firem a institucí, které připravily aktivity trojího druhu - různé dny otevřených dveří (zpřístupnění internetu pro veřejnost zdarma, prezentace, školení, přednášky), slevy na zboží a služby a soutěže. Nejvýznamnější akcí se stala konference Internet ve státní správě a samosprávě.
 
Projekt byl v roce 2000 oceněn ve finále soutěže Stockholm Challenge Award, které se zúčastnilo 612 projektů z 80 zemí, a v rámci ESIS (Evropský průzkum rozvoje informační společnosti).

 
Díky projektu Březen – měsíc internetu vznikla řada odborných konferencí, soutěží a dalších aktivit, které prokázaly svoji užitečnost a pokračují i po skončení Března – měsíce internetu.
 
Jsou to především konference Internet ve státní správě a samosprávě (www.isss.cz [1]), Junior Internet (www.juniorinternet.cz [2]) a INSPO (www.inspo.cz [3]), kterou nadále organizuje BMI sdružení, dále soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí Zlatý erb (www.zlatyerb.cz [4]) či soutěž o nejlepší knihovnické webové stránky Biblioweb.
 
Více informací o historii BMI nabízejí v levém sloupci odkazy na aktivity BMI v jednotlivých 11 ročnících a dále rubriky Partneři [4] a Akce v knihovnách [4].


Source URL:
http://brezen.czi.cz/cs/mesic-internetu/cil-projektu-brezen-mesic-internetu-zustava-stejny-podporit-rozvoj-internetu-v-cr