Published on www.brezen.cz (http://brezen.czi.cz)

Výsledky literární soutěže Internet a můj handicap budou vyhlášeny na konferenci INSPO

By bmi
Vytvořeno 2013-02-11 10:46

Již devátým rokem se mohou autoři se zdravotním postižením zúčastnit literární soutěže Internet a můj handicap. V prvních pěti ročnících bylo jejich úkolem ukázat, jak jim pomáhá internet vyrovnat se s jejich handicapem, jak ovlivňuje jejich život. Od šestého ročníku organizátor soutěže – BMI sdružení – rozšířil soutěž tematicky o možnost vyjádřit, jak pomáhá lidem se zdravotním postižením také telefon.

 

Na účastníky devátého ročníku literární soutěže čekají zajímavé ceny – mobilní telefon a dvakrát USB modem s tříměsíčním bezplatným připojením k internetu od společnosti Telefónica Czech Republic [1], tablet Megatech od společnosti 100MEGA Distribution [2], programy Zoner Photo Studio od firmy ZONER software [3], čtyři karty Handy Card od Car Clubu [4], třem soutěžícím vytiskne fotoobraz společnost Digitální studio (www.tisk-fotografie.cz [5]), knihy věnuje nakladatelství Portál [6] a sdružení Okamžik [7].
 
Soutěžní práci opatřenou poštovní i elektronickou adresou je třeba poslat v elektronické podobě nejpozději do 17. února 2013 na adresu info@helpnet.cz [8]. Přihlášením do soutěže vyjadřuje autor souhlas s tím, že jeho dílo může být bezplatně zveřejněno ve sborníku konference INSPO, na portálu Helpnet.cz a popřípadě v dalších médiích, kterým budou nejlepší příspěvky poskytnuty.

Soutěžní práce může mít rozsah maximálně 600 slov. Autoři by v ní měli vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se se zdravotním postižením. Při hodnocení se bude přihlížet jak k literární úrovni textu, tak k obsahové zajímavosti. Do soutěže nebudou přijaty práce, které byly přihlášeny v předcházejících ročnících, jejich autoři se však mohou zúčastnit soutěže s novým příspěvkem.

Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen vítězům se uskuteční na konferenci INSPO v sobotu 16. března 2013 v Kongresovém centru Praha, kam budou pozváni všichni soutěžící.

Zvláštní ceny udělí časopisy Gong [9], Můžeš [10] a Vozíčkář [11]


Source URL:
http://brezen.czi.cz/cs/vysledky_literarni_souteze_internet_a_muj_handicap_budou_vyhla_eny_na_konferenci_inspo