Published on www.brezen.cz (http://brezen.czi.cz)

Začala registrace na konferenci INSPO 2014

By bmi
Vytvořeno 2014-01-15 15:59

Informační a komunikační technologie usnadňující život lidem osobám se specifickými potřebami jsou tématem konference INSPO 2014, která se uskuteční v sobotu 15. března v Kongresovém centru Praha. Bude na ní představeno množství novinek určených pro lidi s tělesným, zrakovým, sluchovým či kombinovaným postižením, pro dyslektiky nebo osoby po mozkové mrtvici. Již 14. ročník ojedinělé konference pořádané BMI sdružením přinese i  několik organizačních premiér. Vedle AutoContu CZ, který je tradičním partnerem, se stala generálním partnerem konference Nadace Vodafone a technologickým Středisko Teiresiás. A poprvé bude zajištěno tlumočení do znakového jazyka a simultánní přepis mluvené řeči ve všech třech sálech.

 
Další novinkou jsou nově vzniklé webové stránky www.inspo.cz [1], na nichž již byl zveřejněn program konference. Účastníci se sluchovým postižením si mohou při registraci, která byla dnešního dne zahájena, zamluvit zapůjčení tabletu, na kterém budou moci sledovat simultánní přepis přednášek. A slabozrací návštěvníci mají možnost si na zapůjčeném tabletu nastavit sledování prezentace promítané na plátno.
 
Jednání bude probíhat dopoledne v plénu, odpoledne bude rozděleno stejně jako v posledních letech do tří sekcí. První se tradičně zaměří na přístupnost webu (ale i pomůcek), druhá na využití informačních technologií při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením (a také na sociální podnikání) a třetí na informační a komunikační technologie pro neslyšící uživatele.

V průběhu dopoledního jednání budou rovněž slavnostně vyhlášeny výsledky 10. ročníku literární soutěže Internet a můj handicap, v níž letos na vítěze čeká 10 000 korun a další dva v pořadí získají tablety.

Zájemci o konferenci mohou získat bližší informace o programu na www.inspo.cz/program [2]-konference-0, kde jsou uvedeny anotace jednotlivých přednášek. Konferenční poplatek 200 korun se platí až na místě při prezenci, doporučuje se však neodkládat registraci na poslední chvíli, neboť lze očekávat podobně jako v minulých letech předčasné ukončení registrace po naplnění kapacity 300 účastníků. Registrace probíhá na adrese https://secure.guarant.cz/inspo2014/ [3]


Source URL:
http://brezen.czi.cz/cs/registrace_na_konferenci_inspo