Published on www.brezen.cz (http://brezen.czi.cz)

Vyhlášena Mobilstory - soutěž příběhů natočených mobilem

By bmi
Vytvořeno 2008-02-13 06:44

U příležitosti letošního Dne pro bezpečnější internet vyhlásil na včerejší tiskové konferenci na Ministerstvu vnitra ministr Ivan Langer tvůrčí soutěž pro mládež Mobilstory  2008.  Soutěžící - žáci a studenti do 16 let -  budou pomocí mobilu vytvářet videoklipy reflektující jejich vidění virtuálního a reálného světa a pozitivní možnosti řešení problémů, které občas moderní formy komunikace přinášejí.
 
Podrobnosti o soutěži jsou na stránkách www.mobilstory.cz [1].

Den pro bezpečnější internet 2008 je již pátým ročníkem iniciativy vyhlašované pravidelně na počátku února sítí INSAFE pod záštitou Vivian Redingové, evropské komisařky pro informační společnost a média.

V průběhu Dne pro bezpečnější internet probíhá v Evropě každoročně řada doprovodných akcí, jejichž cílem je upozornit na problematiku bezpečného užívání internetu. K tomuto účelu připravuje český projekt Saferinternet.cz z podnětu sítě Insafe a s podporou UPC zcela novou pomůcku pro děti a rodiče. Tato interaktivní rodinná příručka bezpečného internetu obsahuje sadu návodů pro rodiče, názorného průvodce, který je navržen speciálně pro děti ve věku 6-12 let, nálepky, situační karty a rodinný certifikát – to vše v zábavné formě bez mentorování. 


Source URL:
http://brezen.czi.cz/cs/vyhla_ena_mobilstory_cz_soutez_pribehu_natocenych_mobilem