Vyhlášena Mobilstory - soutěž příběhů natočených mobilem

U příležitosti letošního Dne pro bezpečnější internet vyhlásil na včerejší tiskové konferenci na Ministerstvu vnitra ministr Ivan Langer tvůrčí soutěž pro mládež Mobilstory  2008.  Soutěžící - žáci a studenti do 16 let -  budou pomocí mobilu vytvářet videoklipy reflektující jejich vidění virtuálního a reálného světa a pozitivní možnosti řešení problémů, které občas moderní formy komunikace přinášejí.
 
Podrobnosti o soutěži jsou na stránkách www.mobilstory.cz.

Den pro bezpečnější internet 2008 je již pátým ročníkem iniciativy vyhlašované pravidelně na počátku února sítí INSAFE pod záštitou Vivian Redingové, evropské komisařky pro informační společnost a média.

V průběhu Dne pro bezpečnější internet probíhá v Evropě každoročně řada doprovodných akcí, jejichž cílem je upozornit na problematiku bezpečného užívání internetu. K tomuto účelu připravuje český projekt Saferinternet.cz z podnětu sítě Insafe a s podporou UPC zcela novou pomůcku pro děti a rodiče. Tato interaktivní rodinná příručka bezpečného internetu obsahuje sadu návodů pro rodiče, názorného průvodce, který je navržen speciálně pro děti ve věku 6-12 let, nálepky, situační karty a rodinný certifikát – to vše v zábavné formě bez mentorování.