Časopis POJĎ SI HRÁT rozdává dárky v Noci s Andersenem

Časopis POJĎ SI HRÁT a vydavatelství Computer Press podpoří osmý ročník akce „Noc s Andersenem“ zaměřené na dětského čtenáře a podporu dětského čtenářství. Rozdává dárky a vyhlašuje Velkou polštářkovou soutěž s Eliškou, Vítkem a Čeniškou.
 
Noc s Andersenem – největší středoevropská akce k propagaci dětského čtenářství – se uskuteční  28. března 2008. Již poosmé spojí své síly knihovny, školy, ústavy sociální péče, domy dětí, občanská sdružení i obecní úřady, aby pozvaly děti do kouzelného světa pohádek ve více než 600 místech Čech, Moravy, Slovenska, Polska i Slovinska. Předpokládá se účast nejméně 20 tisíc dětí. A Computer Press bude při tom.
 
Časopis Pojď si hrát a vydavatelství Computer Press věnují dárky pro děti, které se zúčastní Noci s Andersenem, a to rovnou tři:
 
1) pro každého nocujícího v České republice jeden časopis
Do knihoven a dalších spacích míst v naší vlasti dorazí v nejbližších dnech balíčky (či balíky podle počtu nocujících dětí) s časopisem Pojď si hrát.
 
2) zvýhodněné předplatné pro všechny účastníky Noci s Andersenem
Každý účastník Noci s Andersenem, který si do 30. dubna 2008 předplatí Pojď si hrát, získá roční předplatné jen za 150 Kč.
 
3) RANNÍ POLŠTÁŘKOVOU SOUTĚŽ Elišky, Vítka a Čenišky
Ráno po Noci se děti probouzí plné síly a energie, zatímco organizátoři po noci probdělé energii pomalu ztrácí a přemýšlí, čím vyplnit čas dětí, než si je vyzvednou rodiče. Letos přichází na pomoc Eliška, Vítek a Čeniška z časopisu Pojď si hrát se svou POLŠTÁŘKOVOU SOUTĚŽÍ o polštářek proti zlým snům. Stačí nakreslit (nalepit, vystříhat, ušít ...) kamaráda polštářkům Berušce, Alíkovi nebo Květošovi. Soutěž je určena všem nocujícím z Česka, Slovenska i Polska či Slovinska. DVACET dětí získá originální polštářek s motivem Elišky, Vítka a Čenišky.
 
Časopis Pojď si hrát vychází od listopadu 2007. Unikátní časopis-hra je bohatě ilustrovaný a každý měsíc přináší pestrou nadílku her, hrátek, hlavolamů, ale i námětů pro tvořivé naplnění volného času dětí od pěti let. Aktivity jsou vždy inspirovány atraktivním tématem, a tak si děti už mohly hrát na piráty, na detektivy nebo dokonce v pyžamu! A to vše spolu s ústředními postavičkami časopisu – rozpustilou Eliškou, střapatým Vítkem a jejich pejskem Čeniškou.
 
Mezinárodní akci Noc s Andersenem pořádá každoročně k podpoře dětského čtenářství a k oslavě Mezinárodního dne dětské knihy Klub dětských knihoven SKIP ČR.
 
Více informací na www.pojd-si-hrat.cz nebo www.knihovnabbb.cz/cz/noc_s_andersenem.