Internet – výhoda pro Rolničku

Zaměření 11. ročníku BMI Internet - výhoda pro znevýhodněné uvítali klienti Diakonie ČCE - středisko Rolnička v Soběslavi, které pozvala na seznámení s internetem Městská knihovna Tábor.

V březnu 2008 probíhá 11. ročník akce „Březen – měsíc internetu“. Pro příznivý ohlas veřejnosti zůstalo zachované loňské motto akce „Internet – výhoda pro znevýhodněné“. A tak se rolničkoví klienti vydávají vstříc záhadám a lákadlům internetového brouzdání.
S Městskou knihovnou Tábor spolupracuje Diakonie ČCE – středisko Rolnička již delší dobu. V březnu například knihovna poskytuje svůj prostor výstavě „Návraty ke zlatým (českým) rukám“ aneb to nejlepší co vytvořily šikovné ruce lidí s mentálním a kombinovaným postižením. A měsíc internetu se zacílením na znevýhodněné spoluobčany je další krásnou příležitostí ke spolupráci.
 
Rolnička uvítala nabídku zástupců knihovny, v úterý 18.března se deset klientů škol a centra denních služeb Rolničky vydá na výlet do Tábora. Nejprve je pracovníci knihovny zasvětí do uživatelské práce s internetem, ukáží jak vyhledávat potřebné informace. Vše si klienti mohou vyzkoušet na počítačích knihovny. Závěrem si prohlédnou knihovnu a krásný svět knížek.
 
„Na výlet do knihovny se moc těšíme, práce s internetem bude jistě zajímavá a prohlídka knihovny pak bude příjemnou třešničkou na dortu,“ řekla Olga Kutilová, učitelka praktické školy Rolničky.
 
Vážíme si spolupráce s Městskou knihovnou Tábor a děkujeme za jejich vstřícnost a ochotu.
 
Za Rolničku
 
 
Mgr. Eva Janatová
Kontakty s veřejností
Tel: 733 12 70 41, 381 522 054
e-mail: fundraising@rolnicka.cz
http://www.rolnicka.cz