Ocenění Český zavináč za projekt Březen - měsíc internetu

Hradec Králové - V rámci slavnostního setkání v předvečer zahájení mezinárodní konference Internet ve státní správě a samosprávě ISSS 2009 v Hradci Králové byly 5.dubna v Klicperově divadle vyhlášeny výsledky soutěže Český zavináč. Prestižní ocenění letos získaly dvě osobnosti, které se v posledních letech výrazným způsobem podílely na rozvoji informační společnosti v České republice - Zdeněk Zajíček (MV ČR) a Jaroslav Winter (BMI).

"Jako obvykle porota zvažovala celou řadu zajímavých projektů," řekl RNDr. Tomáš Renčín, ředitel konference ISSS a člen poroty sdružení Český zavináč. "Nakonec jsme před jedním konkrétním projektem dali přednost ocenění dvou osobností, které v posledních létech sehrály v oblasti informatizace naší společnosti velice důležitou roli."
Náměstek ministra vnitra ČR Zdeněk Zajíček získal ocenění za výrazný a nepřehlédnutelný přínos k rozvoji eGovernmentu v ČR, a to především díky neúnavné snaze o prosazení rychlého rozvoje "elektronického vládnutí", snižování administrativy, zjednodušení komunikace státu s občany a přiblížení moderních služeb k lidem.
 
Jaroslav Winter byl oceněn za osvětový projekt Březen-měsíc internetu, který hrál více než 10 let důležitou roli při rozvoji českého internetu a při jeho propagaci v širokém spektru obyvatel ČR. Přestože projekt BMI jako takový v loňském roce dovršil svoji historickou úlohu, řada konferencí a aktivit, které díky němu vznikly či se rozvinuly, pokračuje dále.
 
Při vyhlášení výsledků Jaroslav Winter upřesnil, že ocenění si zaslouží také ředitelka BMI sdružení Irina Zálišová, bez které by projekt Březen – měsíc internetu nevznikl ani se v počátečních ročnících dále nerozvíjel, a vyzval ji ke společnému převzetí ceny. Fotografie z předání cen jsou na webu konference ISSS.