Net vlak navštíví po Brnu ještě dalších šest měst

 
Brno – hlavní nádraží se stalo dnes za účasti hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka a dalších hostů první zastávkou Net vlaku, který vypravily České dráhy, ČD CARGO a technikou a kvalifikovanými lektory vybavila Chráněná ICT pracoviště Deep. Jeho cílem je seznámit zájemce v měsíci internetu s možnostmi využití internetu pro cestování a současně ukázat, jak České dráhy umožňují dopravu i lidem s pohybovým omezením. Vozíčkáři si mohou vyzkoušet zvedací plošinu umožňující bezbariérový nástup do vlaku, pro zrakově handicapové je připravena navigační služba SONS.

Školicí vagón je vybaven notebooky, prezentační technikou, připojením k internetu CDMA, GPRS. V  salonním vagónu budou předváděny speciální pomůcky pro ovládání,  mobilní technika, MDA a bezdrátové technologie a příslušenství, PDA (i PAQ), tablety, digitální fotoaparáty, tiskárny na fotografie.  Z internetových aplikací budou předváděny zejména  systémy plánování cest (www.vlak.cz – IDOS), nákupu jízdenek online (www.eshop.cd.cz) a rezervace jízdenek a služeb pro cestující s handicapem (www.cd.cz/bezprekazek).
 
Během 12 dnů od 10. do 21. března navštíví Net vlak sedm měst. Program bude všude stejný - přednášky a workshopy budou vždy dopoledne od 9:00 do 11:00 hod. a odpoledne od 13:00 do 15:00 hod. Mezi tím  a po skončení přednášek je Net vlak k dispozici pro bezplatné konzultace a internetovou komunikaci. Vítána je široká veřejnost, včetně lidí s jakýmkoliv zdravotním postižením. Věnovat se jim budou lektoři a zaměstnanci Chráněných ICT pracovišť Deep, sami zdravotně handicapovaní.  Na bezplatné školení je možné se objednat předem na adrese www.deep.cz, e-mailem na cajka@deep.cz nebo telefonicky na 603 787 406 a 606 704 831.
 
Trasa Net vlaku je následující – 10. a 11. 3. Brno – hl.n., 12. 3. Blansko, 13.3. Svitavy, 14. a 15. 3. Praha – Libeň, 17. a 18. 3. Hradec Králové, 19. a 20. 3. Pardubice – hl.n. a 21. 3. Boskovice.
 
Net vlak pořádají České dráhy, a.s., Chráněná ICT pracoviště Deep a OS Vozíčkáři ze Zámku, se sídlem v Habrovanech. Partnery akce jsou ČD CARGO, SŽDC, ČSKI, ČVUT Praha, VK grafika, BMI sdružení, SONS, škola Svítání.

 
Net vlak je jednou z hlavních akcí projektu Březen – měsíc internetu. Jeho organizátorem  je BMI sdružení.  Hlavním partnerem letošního 11. ročníku BMI je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, partnerem Svaz knihovníků a informačních pracovníků, mediálními partnery jsou Český rozhlas, Protext – PR servis ČTK, deník Právo, vydavatelství Burda Communications, Business Media CZ, a Reader´s Digest Výběr, odborným partnerem FORInternet.