Tiskové zprávy

Konference INSPO 2017 s rekordní účastí

Sedmnáctý ročník konference INSPO navštívilo rekordních 400 účastníků a účinkujících. Na konferenci zaznělo celkem  24 přednášek, ve výstavní části představilo svoje produkty a služby 27 organizací. Novinkou zde byla relaxační zóna, ve které účastníci mohli mimo jiné využít služeb čtyř nevidomých masérů. &nbsp

Literární soutěž Internet a můj handicap čeká na třináctého vítěze

Pět vozíčkářů, čtyři nevidomí autoři, jeden s roztroušenou sklerózou, jeden neslyšící a jeden autor s kombinovaným postižením, taková je historie vítězů dosavadních 12 ročníků literární soutěže Internet a můj handicap. Kdo zvítězí ve 13. ročníku, který vyhlásilo opět BMI sdružení?

Začala registrace na konferenci INSPO 2017

Registraci účastníků konference INSPO 2017 dnes spustilo pořádající BMI sdružení. Již 17. ročník konference o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha. Jedním ze zásadních témat bude internet věcí. Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont, ČSOB a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet.

Začala registrace na konferenci INSPO 2015

Patnáctý ročník konference INSPO o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 28. března 2015 v Kongresovém centru Praha. Pořádající BMI sdružení zveřejnilo předběžný program a zahájilo registraci.

V literární soutěži Internet a můj handicap získá vítěz 10 tisíc korun

Již desátý ročník literární soutěže Internet a můj handicap vyhlásilo pro autory se zdravotním postižením BMI sdružení. Soutěžící mají literární formou ukázat, jak jim internet nebo telefon pomáhají čelit jejich zdravotnímu handicapu. Vítěz získá od Era Poštovní spořitelny 10 tisíc korun, na další v pořadí čekají tablety a řada jiných hodnotných cen.

Junior Internet již podesáté odrazovým můstkem pro mladé talenty

Již podesáté mají talentovaní mladí lidé příležitost předvést své schopnosti a dovednosti v internetových soutěžích projektu Junior Internet. Až do 15. února 2009 se do nich mohou přihlašovat se svými webovými stránkami, internetovými projekty, grafickými pracemi či esejemi o Internetu. V březnu pak budou moci porovnat své schopnosti se svými vrstevníky z ČR i dalších zemí Višegrádské čtyřky na mezinárodním sympoziu Junior Internet v Praze.

Internet jako výhoda pro znevýhodněné se představil v březnu i na kolejích

Více než sto tisíc obyvatel České republiky se zúčastnilo akcí k propagaci internetu a četby, které připravily v průběhu letošního Března – měsíce internetu 332 knihovny. V duchu motta Internet – výhoda pro znevýhodněné byly knihovnické aktivity  často zaměřeny na ty, kterým internet umožňuje překonávat bariéry dané zdravotním či sociálním znevýhodněním. Značnému zájmu se těšil také Net vlak, který během jedenácti dnů navštívilo na sedmi místech 750 zájemců, z velké části se zdravotním handicapem. Motto 11. ročníku Března – měsíce internetu, jehož hlavním partnerem bylo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, se odrazilo i v programu několika odborných konferencí.

Neoficiální web čtrnáctiletého tvůrce se přemění na oficiální stránky městyse Dolní Cerekev

Kromě tradiční soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí Zlatý erb byly na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové 7. dubna vyhlášeny také  výsledky mezinárodní soutěže JuniorErb, nad kterou převzal záštitu předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka. Zatímco 18letý Jan Kramář, autor oceněných oficiálních stránek města Kojetína, byl přímo osloven k jejich vytvoření představiteli města, 14letý Miloš Havlíček vytvořil nejprve neoficiální stránky Dolní Cerekve  a teprve jejich vítězství v soutěži mu přineslo nabídku od starosty, aby z nich udělal oficiální web tohoto městyse z Vysočiny a nadále se o něj staral.

V jubilejním Zlatém erbu obhájila po pěti letech vítězství Jihlava

První místo v soutěži Zlatý erb 2008, jejíž výsledky byly vyhlášeny 7. dubna na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové, získala v kategorii nejlepší webová stránka města Jihlava . Obhájila tak své vítězství před pěti lety. Nejlepší webové stránky obce má Tlumačov  ve Zlínském kraji a první cenu za nejlepší elektronickou službu dostala stejně jako vloni Praha 6, tentokrát za TV6 , internetovou televizi zaznamenávající dění v tomto pražském obvodě.

Polovině účastníků Junior Internetu již přináší internet peníze

Tři čtvrtiny mladých účastníků projektu Junior Internet by se rády věnovaly internetu v budoucnu profesionálně a polovina si na něm již někdy něco vydělala. Vyplývá to ze statistického průzkumu 310 tvůrců ve věku do 18 let, kteří se přihlásili do některé ze šesti soutěží, jejíž výsledky byly vyhlášeny na konferenci Junior Internet v sobotu 29. března na pražské Fakultě humanitních studií UK v Praze.

Syndikovat obsah