K bezplatnému dodání: DVD/CD Profesionalizace rodinné péče o lidi trpící roztroušenou sklerózou

Projekt Qualified Care - Profesionalizace rodinné péče o lidi trpící roztroušenou sklerózou,  financovaný Evropskou komisí v rámci programu Leonardo da Vinci, probíhal v letech 2004 až 2006. Jeho cílem bylo navrhnout a vytvořit výukový nástroj, určený zejména pro rodinné příslušníky lidí s roztroušenou sklerózou, který jim poskytne odborné informace o roztroušené skleróze a správné rodinné péči o pacienty.
Partnery projektu byly španělské organizace ABDEM (Baleárská asociace pro roztroušenou sklerózu), XXI INVESLAN, FELEM (Španělská organizace pro boj s roztroušenou sklerózou) a Fundación Vasca de Esclerósis Múltiple Eugenia Epalza, řecké Greek Multiple Sclerosis Society a HRDC (Hellenic Regional Development Centre), italská Pragma Engineering S.R.L. a za Českou republiku BMI sdružení.
 
Výukový nástroj, který vznikl, se skládá ze dvou disků.
DVD obsahuje 16minutové video s výpověďmi lidí s RS, jejich příbuzných a odborníků zabývajících se různými aspekty péče o nemocné RS.
CD-ROM pak nabízí v češtině, španělštině, italštině, řečtině a angličtině komplexní pohled na roztroušenou sklerózu a možnou péči o lidi, kteří jsou jí postiženi.  Jeho rozsah přibližují názvy kapitol – Obecné aspekty roztroušené sklerózy (RS), Vliv RS na jednotlivce, Vliv RS na rodinu, Pokyny k péči – Mobilizace a transfery, Kognitivní a emocionální dysfunkce, O zvládání nemoci, Inkontinence, Technická pomoc a adaptace na běžný život, Porucha polykání, řeči a komunikace, Sexuální vztahy. Mnohé kapitoly jsou doplněny názornými obrázky.

 
Kromě toho každá z partnerských organizací projektu doplnila svoji jazykovou verzi  o informace týkající se národních specifik. Česká verze je díky BMI sdružení nejrozsáhlejší.  Obsahuje nejen rozsáhlý adresář lékařských center pro RS, pomáhajících organizací, všech členských organizací Unie Roska a odkazy na další internetové informační zdroje, ale také kapitoly týkající se dávek sociální péče, důchodového zabezpečení, pomůcek  a daňových a poplatkových úlev souvisejících se zdravotním postižením.

Obsah CD přibližuji ukázky některých kapitol. Produkt je možné získat zdarma, objednat jej můžete mailem na kontaktním formuláři webu Unie Roska, která celou akci aktivně podpořila a zajišťuje i bezplatnou distribuci.

PřílohaVelikost
IV 1Mobilizace a transfery.pdf841.55 KB
Poplatky.pdf220.35 KB
III VLIV RS Na Rodinu.pdf123.97 KB
Dalsi zdroje informaci.pdf222.85 KB
Davky.pdf194.61 KB
IV 3 O zvladani nemoci.pdf74.81 KB